2016 BASIN AÇIKLAMALARIMIZ

 

29 Aralık 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

   Kürt halkı ve onun özgürlük savaşçıları olarak zafere emin adımlarla ilerlediğimiz bir yılı geride bırakırken ve yeni yıla girerken tarihin “ileri” emri temelinde yürüyor olmanın onurunu yaşıyoruz. Ankara’da Zınar Raperin Yoldaşın fedai eylemiyle 2016 yılının düşmandan hesap sorma ve intikam yılı olacağı belirlenmiş, yıl boyunca kahraman yoldaşlarımızın indirdiği darbeler ardından halkımızın on yıllardır birikmiş öfkesi son olarak Çekdar yoldaşımızın elinde bir yumruk olarak Kayseri’de düşmana inmiştir.

  Bu süreçte; düşman tarafından azgınlaşarak geliştirilen saldırılar da göstermektedir ki, Erdoğan ve onun siyasi-askeri ordusu, durursa yıkılacağı korkusuyla saldırmaktadır. İktidar hırsı ve hegomonik hesapların sonucu olarak faşizmle, sürüleştirilmiş toplumun vergileriyle ayakta kalan devlet imkanları bir aradaysa ve kaybetme korkusu yaşanıyorsa çırpınarak etrafı tırmalayan bir kediye dönerler. Kürt soykırımına pervasızca yönelenler; artık yalanlarıyla gerçekleri gizleyemiyor; aksine daha çok batıyor, sona yaklaşıyor. Bir eylemimizle dahi yerle bir oldukları göz önündeyken “Onlarcasını durdurduk” diyerek övündükleri eylemlerimizin akıbetlerini halkımızdan gizlemedik. Yoldaşlarımızdan bazıları büyük hedeflerine ulaşamamış olsalar da soykırımcı TC’yi fedai tutumlarıyla darbelediler. Geride kalan yüzlerce fedaide ise; yarım bıraktıklarını tamamlama azmini büyüttüler.

  Son olarak işkenceci bir güruh olan, sokaklardaki insanlarımıza acımasızca yönelen, katliam yetkisiyle donanmış bir düşman güç olarak “‘Çevik’ Kuvvetler” denilen AKP polislerini vurduk. İşgalci TC’nin kalbi İstanbul’da 10 Aralık 2016 tarihinde Kürt soykırımcısı, faşist güçler Şervan ve Andok yoldaşlarımızın eylemleriyle bir kez daha kahroldu. Yıllardır Kürdistan halkının kanına girmiş, bir katliam tugayı biçiminde örgütlenmiş olan Kayseri Komando Tugayı’na yönelik eylemimizle bu cellatlardan tarihi bir intikam aldık. Binlerce köyümüzün yakılıp yıkılması, en son şehirlerimizin yerle bir edilmesi ve binlerce insanımızın işkenceyle katledilmesinin hesapsız kalmayacağını Çekdar arkadaşın bu kahramanlık eylemi ortaya koymuştur.

  Tüm kamuoyuna bildiririz ki yaptığımız eylemlerle tarihte isyan bastırma bahaneleriyle Geliye Zilan’da, Ağrı’da, Dersim’de yaptıkları katliam ve soykırımlara pervasızca yenilerini ekleyenler, Roboski’de döktükleri Kürt kanına doymayanlar, nice Kürdistan şehrinde insanlarımızı cayır cayır yakanlar, cansız bedenlerle çirkince oynayanlar, çocuklarının gözleri önünde annelerinin, kardeşlerinin cenazelerini günlerce sokaklardan aldırtmayanlar, evleri şehirleri yerle bir edenler ve yıkanlardan hesap soruyoruz, intikam alıyoruz.

  Halk tarihimize baktıkça onlarca kez intikam yemini etmiş özgürlük savaşçıları olarak, katlanarak sürdürülen saldırılar karşısında çoğaldığımızı herkes bilmelidir. Analarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin ve yoldaşlarımızın bedenlerinden akan kanın öylece akıp gittiği, unutulduğu, unutulacağı sanılmasın. Bu asla olmayacak! Fedai şehitlerimizden Eylem yoldaşımızın belirttiği gibi “Kan su olmaz derler. Kanın aktığı yer de hesabını sorana dek kurumaz, hep taze kalır. Biz görmesek de, üstüne yağmurlar, karlar yağsa da o muhakkak oradadır. Kan, ancak kanla temizlenir. Yapılan zulümlerin bazıları unutulabilir, affedilebilir. Israrla en doğal insani hak olan yaşam hakkını alırsanız, bu affedilmez. İnsanlarımızın bedenini parçalayanlar affedilmez. Bakmaya kıyamadığımız erkeklerimiz, kızlarımızın cenazelerine yapılanlar affedilmez.”

  Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak düşmanımıza tarihten bu yana sürdürülen soykırımlara karşı duyduğumuz öfkemizden, intikam gerekçelerimizden, onurlu ve kimlikli yaşam amacımızdan güç alarak kendi öz gücümüze dayanarak mücadele yürüten bağımsız bir gücüz. Kürdistan halkını pasif mücadele anlayışların ve işbirlikçi yaklaşımların insafına terk etmemek adına TAK olarak varlığımızı ilan ettik, öyle var olmaya da devam edeceğiz. Talimatlarımızı ise; düşmanımızın geliştirdiği saldırılardan alıyoruz. Başkan APO’ya, halkımıza ve ülkemize yapılan her saldırı bizim için düşman tarafından verilmiş karşı saldırı ve eylem talimatıdır. Dünyanın herhangi bir devleti, örgütü, kurumuyla bağımız bulunmamaktadır. Halkımızın özgürlüğü ve çıkarları temelinde mücadele yürüttüğünü iddia eden diğer parti ve örgütlerle dahi herhangi bir bağımız bulunmamaktadır. Yani hiçbir Kürdistani örgütle bağımızı yoktur. Bu durumu, şimdiye kadar ortaya koyduğumuz bağımsız eylem çizgimiz kanıtlamaktadır. Kürt örgütü olduğunu iddia edip Kürt düşmanlarına vurduğumuz eylemlerimizi eleştirmekle kalmayıp kınayanlarla herhangi bir ilişkimizin olması da beklenemez.

   Zınar, Doğa, Eylem, Munzur, Rojhat, Asya, Kemal, Güven, Harun, Tirej, Şervan , Andok ve Çekdarların ruhuyla ve onların ardılları olmanın şerefiyle Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak eylemlerimizin intikam yeminimiz temelinde süreceğini başta faşist sömürgeci soykırımcı TC güçleri olmak üzere herkes bilmelidir.

  Ey iktidar delisi Erdoğan ve onun kulları; Özgür yaşamayı en çok hak eden bir halka yaşattırdıklarınızın bedelini ödüyorsunuz, daha da ödeyeceksiniz. Halk olarak bize yaşattığınız her acıyı misliyle size yaşatacağız. Kürtleri kullaştıracağınız hevesine kapıldınız. Her saldırınızla kendi sonunuzu getirdiğinizi göremeyecek kadar körleştiniz.

  Şunu bilin ki; Kürt Halkı üzerindeki soykırıma devam etmeniz halinde karar alan, karara ortak olan ve uygulayan herkesi aileleriyle birlikte ne olursa olsun ortadan kaldırır, Türkiye’yi alt üst ederiz. Biz sözümüzde durduğumuzu defalarca kanıtlamış Kürdistan Özgürlük Şahinleri olarak, şimdiye kadar boğazınızda düğüm olduysak bundan sonra soluğunuzu tümden keseceğiz, kalbinize saplanan bıçak olduysak derinlere inerek hayat damarlarınızı keseceğiz, beyninize inen darbe olduysak beyninizi dağıtacak şiddetle üzerinize geleceğiz. Sizi vurduğumuz darbelerle çöküşün ve yıkımın eşiğine getirdik. son darbeleri vurmaya hazır fedailer kaderinizi belirlemenin sabırsızlığı içindedir.

  Yediğiniz her darbe ardından şoven çetelerinizi devreye sokup silahsız halkımıza saldırdınız. Kürdistan’da ve Türkiye’de cenazelere dahi saldırdınız, insanlarımızı diri diri yakıp seyrettiniz, yerlere yatırıp hakaret ettiniz, linç etmeye çalıştınız, gözaltı ve tutuklamalarla işkencelerden geçirdiniz. Unutmuyoruz! Ne Cizre’yi, ne Silopi’yi, ne Hezax’ı, ne Sur’u, ne Nusaybin’i, ne Şırnak’ı unutmuyoruz, hesap soruyoruz. Yaktığınız, sokaklarda bıraktığınız bedenleri, viran ettiğiniz Kürdistan’ı unutmuyoruz, hesap soruyoruz!

  Fedaice hesap soruyoruz. Özgürlük güneşimizle ölüm uykusundan uyandığımız için fedaiyiz. Onurlu ve özgür bir yaşam için yüzyıllardır direnmiş, düşmanın bombardımanına, tank, top, havan atışlarına, üzerine yağdırılan mermilere rağmen baş eğmeyen bir halkın çocukları olduğumuz için fedaiyiz. Elinde ekmeğiyle vurulan dedenin torunları, kardeşimize gebeyken kapı önünde vurulan, saçlarından sürüklenen anaların ve polislerce işkenceyle alınıp kaybedilen mezarı olmayan babaların çocukları olduğumuz için, balkonda vurulan, panzerlerle ezilen küçük çocukların kardeşleri olduğumuz için fedaiyiz. Düşmanımızın zalimlik düzeyi ancak fedailikle alt edilebileceği için fedaiyiz. Tarih kokan bu toprakların asıl ve asil sahipleri olduğumuz için fedaiyiz. Kürt çocuklarının özgür doğacağı, Kürtçe büyüyeceği, anaların ağıt yakmayacağı günler için fedaiyiz. Milyonların öfkesinin sesi olduğumuz için fedaiyiz. Ve biz kazanacağız. Haklı olduğumuz için biz kazanacağız, halkımız bizimle olduğu için biz kazanacağız. Kazanan Kürt halkı ve Kürdistan olacaktır.

  Büyük acıları bağrına basarak onurlu bir yaşam için direnmiş, fedakar ve kahraman Kürt halkı; her nerede olunursa olunsun tüm zamanlardan daha fazla özgürlük mücadelemizi sahiplenme zamanıdır. Yiğit Kürt gençlerine de düşen vazife; zirvede bir kararlılıkla düşmanın azgın yönelimlerine karşı tercihini amansız ve keskin mücadeleden yana belirleyerek, TAK saflarında yerini almaktır.

  Yoldaşlarımızdan onlarcası işgalci TC topraklarında zamanını beklemektedir. Yüzlercesi bayrağı, halay mendilini devralacağı zamana gün saymaktadır. İntikam öfkemizle, eylem coşkumuzla ve heyecanımızla hücumdayız. Zafer inancı ve başarı inadıyla engel tanımayacak, Kürt intikamının nasıl büyük bir şiddette olduğunu göstermeyi sürdürerek, 2017 yılını Türk faşizmine haram edeceğiz.

  Yaşasın TAK!

  Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

  Kahrolsun Faşist TC Devleti ve AKP Hükümeti!

  Teyrêbazên Azadiya Kürdistan (TAK)

      29.12.2016

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

16 Ekim 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

08.10.2016 tarihinde Ankara Haymana yolu üzerinde Güven Amara Roj(Leyla Basut) ve Harun Amed (Harun Aslan) Yoldaşlarımız şehadete ulaşmışlardır. 14.10.2016 tarihinde Antalya Kemer karayolunda gerçekleşen eylem ise TAK savaşçıları tarafından bu şehadetlere karşı bir intikam eylemi olarak gerçekleştirilmiştir.

Faşist TC’ye karşı yürüttüğümüz bu tarihi savaşta eylem hazırlığı içerisinde olan Güven ve Harun Yoldaşlar düşman denetimine girmişlerdir. Gerçekleştirilen düşman operasyonu sırasında teslimiyet ve ihanet çağrılarına karşı her iki yoldaşımız şehadeti tercih etmiş ve kahramanca bu kararlılığın gereğini yerine getirmişlerdir.

Güven ve Harun Yoldaşlar yiğit Kürt Gençliğinin düşman karşısında el kaldırmayacağını, aman dilemeyeceğini bir kere daha göstermiştir. TAK bu tarihi direniş çizgisinin savaşçı örgütüdür, bu ilkeyi her koşulda yerine getirecektir.

Antalya’da gerçekleşen intikam eyleminde polis hedeflenmiş ve faşist TC’nin 5 polisi öldürülmüştür. TC bu gerçeği, suç ortağı basınıyla kapatmaya çalışmaktadır.

TAK Güven ve Harun’un izinden gidecek, intikam eylemlerini büyüterek devam ettirecek, faşizmin tüm odaklarından tek tek hesap soracaktır.

 

Güven AMARA ROJ Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : Güven AMARA ROJ   

Adı Soyadı : Leyla Basut

Doğum Tarihi ve Yeri : 1985 / Siirt

Anne Adı : Hakime

Baba Adı : Sabri

Şehadet Tarihi ve Yeri : 08 Ekim 2016 - Ankara Haymana yolu

 

Yaşasın Başkan APO!

Güven ve Harun Yoldaşlar Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK!

 

Güven Arkadaşa ilişkin

Güven Amara Roj arkadaş Siirtli bir ailenin çocuğu olarak yurtsever duygularla büyümüş, genç yaşında örgütlü olarak mücadele yürütmüş, 2005 yılında Özgürlük Hareketine katılmıştır. Özgürlük Hareketinde uzun yıllar önemli çalışmalarda yer almıştır. Giderek düşman karşısında daha etkili eylemsellikler içerisinde olmanın arayışına giren Güven Yoldaş 2011 yılında TAK saflarına geçmiştir. O tarihten itibaren çeşitli çalışmalarda görev almış, büyük başarılarda yerini almıştır. Fedailiğin tüm ilkelerini kendinde gerçekleştiren Güven Yoldaş yaşamının her anında Önderliğe bağlılığın temsilcisi olmuş, bu tutarlı yaşamını 08.10.2016 tarihinde teslimiyete karşı gösterilmesi gereken duruşla ölümsüzleştirmiştir.

Yaşasın Başkan APO!

Güven Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK

 

Harun arkadaşa ilişkin

Lice’nin yurtsever ortamında yetişmiş Harun Amed arkadaş, faşizme karşı mücadele için TAK saflarını tercih etmiş, hızlı bir şekilde görevler almaya başlamıştır. İlk günden itibaren düşmana karşı öfkesini kusmak isteyen Harun Yoldaş, bu temelde bir intikam timinde yerini almıştır. Genç yaşına rağmen duruşu, katılımı ile belirginleşen Harun Yoldaş 08.10.2016 tarihinde, teslimiyet karşısında şehadeti tercih ederek yiğit Kürt Gençliğinin bir sembolü olmuştur.

Yaşasın Başkan APO!

Harun Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kürdistan(TAK)

16.10.2016

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

12 Haziran 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

07.06.2016 tarihinde İstanbul Beyazıt’ta fedai tarzda gerçekleştirdiğimiz eylem hakkında genel bilgileri bildirmiştik.

Ölümsüzler Taburu üyesi ve eylemi gerçekleştiren intikam timimizin komutanı olan Eylem Newroz Yoldaş fedaice düşmanın üstüne gitmiş, onlarca polisin öldürüldüğü bu eylemde şehadete ulaşmıştır.

Zınar ve Doğa Yoldaşların izinde yürüyen Eylem Yoldaş yaşam ve eylem çizgimizdir. Onların ardılları olan TAK’ın fedai savaşçıları Türk faşizmini döktüğü kanda boğmanın sabırsızlığı içindedirler.

Komutan Eylem Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Başkan APO!

Yaşasın TAK!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

 

Eylem Newroz Yoldaşa İlişkin

Aslen Amed’li olan Eylem Yoldaş, yaşamının önemli bir kısmını Antalya’da geçirmiştir. Daha genç yaşlarda TC’nin Kürtler üzerindeki inkar ve imha siyasetini tanımış, Başkan APO ve Özgürlük Hareketine ilgi duymuştur. Bir kadın ve Kürt olarak sistem içinde daha fazla kalmamakta karar kılan Eylem Yoldaş 2005 yılında Özgürlük Hareketine katılım gerçekleştirmiştir. Bir gerilla olarak değişik alanlarda çeşitli çalışmalar yürüttükten sonra daha aktif mücadele yürütme, düşmana daha fazla darbe vurma iddiası ile 2011 sonbaharında TAK saflarına katılmıştır. O tarihten itibaren her faaliyette başarılı pratikler sergileyen Eylem Yoldaş tüm mücadele yaşamında Başkan APO’ya bağlılığı, yoldaş sevgisi, düşmana duyduğu öfkesi, emekçiliği ve sadeliğiyle hepimizin öncüsü olmuştur. Eylem Yoldaş başarı dolu ve özlü yaşamını hazırladığı, örgütlediği ve gerçekleştirdiği fedai eylemle taçlandırmıştır.

Eylem Yoldaşın komutasında TAK savaşçıları hedefe daha büyük bir inanç, hırs ve öfkeyle yürüyeceklerdir.

 

Eylem NEWROZ Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : Eylem NEWROZ  

Adı Soyadı : Eylem yaşa

Doğum Tarihi ve Yeri : 1984 / Amed merkez  

Anne Adı : Hanım

Baba Adı : Naif

Şehadet Tarihi ve Yeri : 07 Haziran 2016 - İstanbul Beyazıt

 

Komutan Eylem Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Başkan APO

Yaşasın TAK!

 

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan(TAK)

12.06.2016

 

 

-------------------------------------------------------------------------

02 Mayıs 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Rojhat ve Munzur Yoldaşlarımız, Faşist TC’nin Kürdistan Halkı üzerinde uyguladığı vahşet karşısında intikam eylemleri hazırlığı içerisindeyken 7 Nisan 2016 tarihinde Bolu’da gerçekleşen çatışma sonucunda şehadete ulaşmışlardır.

Yoldaşlarımızın görkemli direnişi TAK’ın tüm fedai savaşçılarının intikam yeminini güçlendirmiştir. Rojhat ve Munzur arkadaşların intikamı alınacak, Cizre’de, Sur’da katledilen, diri diri yakılan halkımızın hesabı sorulmaya devam edilecektir.

Bu temelde onurlu Kürt gençliğini tekrardan savaşı daha fazla şiddetlendirmek, ellerinde Kürt kanı olan TC cellatlarına bildikleri dilden cevap vermek için Rojhat ve Munzur’un silahlarını kaldırmaya, TAK saflarına katılmaya çağırıyoruz.

Munzur Arkadaşa ilişkin

Munzur Yoldaş 1987’de Amed’in Lice ilçesine bağlı Sinê (Oyuklu) Köyü’nde doğmuştur. Küçük yaştan itibaren TC’nin faşist gerçekliğiyle yüzleşen Munzur yoldaş yurtseverlik bilinciyle yetişmiş, intikam duygularını her zaman büyütmüştür. Gençliğinde Üniversite’de faşizme karşı aktif çalışma yürütmüş 2011’in Şubat ayında saflarımıza katılarak TAK savaşçısı olarak mücadelesine devam etmiştir. TC’nin Önderlik ve Kürt Halkı karşısındaki vahşi saldırılarını hiç bir zaman sindiremeyen Munzur arkadaş birçok çalışma yürütmüş; faşizme, uzantılarına gereken cevapları vermiştir. Kürt Halkının yiğit evladı Munzur Yoldaş, uzun yıllar beraber çalışma yürüttüğü Rojhat Yoldaş ile omuz omuza TC’nin çetelerine karşı Bolu’da girmiş olduğu çatışma sonucunda şehit düşmüştür.

 

Munzur Ciwan Çiya Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : MUNZUR CİWAN ÇİYA  

Adı Soyadı : ÖMER BAYRAM

Doğum Tarihi ve Yeri : 01.01.1987 / AMED-LİCE –Oyuklu Köyü  

Anne Adı : FATMA

Baba Adı : HÜSEYİN

Şehadet Tarihi ve Yeri : 7 NİSAN 2016 - BOLU

 

Rojhat Arkadaşa ilişkin

Rojhat Yoldaş 1987’de Kayseri’nin Sarız ilçesinde doğmuştur. Yurtsever-alevi bir aileden gelen Rojhat Yoldaş genç yaşlarında sistemle derin çelişkiler yaşamıştır. Üniversite yıllarında yürüttüğü mücadele içerisinde Kürtlük bilinci edindikçe düşmana karşı intikam savaşında yer almak isteyen Rojhat Yoldaş 2010 yılı başlarında TAK saflarına katılmıştır. O yıldan itibaren değişik görevler yürütmüş TC faşizmine darbeler vurmuştur. Rojhat Yoldaş başarılarla dolu mücadele yaşamını, yıllarca birlikte çalışma yürüttüğü Munzur Yoldaş ile birlikte  gerçekleştirdiği görkemli direnişle 7 Nisan 2016’da şehadete ulaşarak taçlandırmıştır.

 

Rojhat Welat Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : ROJHAT WELAT

Adı Soyadı : SERDAR KAYARDI

Doğum Tarihi ve Yeri : 11.08.1987 / KAYSERİ - Sarız

Anne Adı : ADİLE

Baba Adı : TAHSİN

Şehadet Tarihi ve Yeri : 7 NİSAN 2016 - BOLU

 

Rojhat ve Munzur Yoldaşlar Ölümsüzdür

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan

Yaşasın TAK

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

02 – 05 - 2016

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

27 Şubat 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

Şehit Zinar Raperîn (Abdulbaki Sömer) yoldaşın yeni resimleri ...

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

22 Şubat 2016 Basın Açıklamamız:

BASINA VE KAMUOYUNA

  Özür ve düzeltme açıklaması;

  17 Şubat günü Ankarada fedai eylem yaparak ölümsüzler kervanına katılan Zinar Raperîn (Abdulbaki Sömer) yoldaşın soyismini elimizdeki kayıtlardaki yanlışlık nedeniyle Sönmez olarak basına duyurmuştuk. Zinar Raperîn yoldaşın ismi ve soyismi Abdulbaki Sömer dir, bu yanlışlık nedeniyle başta Zinar Raperîn yoldaşımızın ailesi olmak üzere tüm Kurdistan halkı ve duyarlı kamuoyundan özür dileriz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

22 - 02 - 2016

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

BASINA VE KAMUOYUNA

Ankara’da Zınar yoldaşımızın gerçekleştirmiş olduğu fedai intikam eylemine ilişkin;

   Zınar arkadaşımızın kimliği üzerinden faşist T.C. devletinin bilinçli çarpıtarak bu eylemi farklı Kürt örgütlerine mal edip, yıllardır DAİŞ gibi insanlık düşmanı terör örgütleriyle sürdürdüğü Kürt düşmanlığını bir üst aşamaya çıkartarak, Kürt halkının kazanımlarını yok etmek istemektedir. 

   Bu manipülasyonları ortadan kaldırmak için arkadaşımızın tüm kimlik bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

                        

Kod Adı: ZINAR RAPERÎN

Adı Soyadı: ABDULBAKİ SÖMER

Doğum Tarihi ve Yeri: 10.01.1989 / VAN-Gürpınar      

Anne Adı: Keside

Baba Adı: Musa

Şehadet Tarihi ve Yeri: 17 Şubat 2016 - Ankara

 

 

  TAK olarak şimdiye kadar Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz eylemler bunun ispatıdır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada kendi öz gücümüzle daha büyük eylemlerle mücadelemizi devam ettireceğiz. Ankara eyleminde olduğu gibi bundan sonra da halkımıza yönelik saldırılar karşısında en sert şekilde misliyle gereken cevabı vereceğiz.   

ZINAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
ŞEHÎD NAMIRIN!
BIJÎ KURD Û KURDISTAN
BIJÎ SEROK APO!
BIJÎ TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

20 - 02 - 2016