2018 BASIN AÇIKLAMALARIMIZ

 

21 Ocak 2018

BASINA VE KAMUOYUNA

    Rojin yoldaşımız 1987 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde yurtsever bir ailede doğdu. Kürt halkının yiğit bir evladı olarak 2005 yılından itibaren Kürt özgürlük mücadelesinin farklı zeminlerinde mücadele yürüttü.

   Kürdistan halkının özgürlüğüne adanmış yaşamında, bu amacın kutsallığına denk olan coşkusu, morali, cesareti ve öfkesiyle fedai intikam savaşçısı bir kadın olarak Kürt halk düşmanlarından hesap sormak için 2010 tarihinden itibaren TAK içerisinde mücadele yürütme kararı alarak saflarımıza katıldı.

   24 Kasım 2016 tarihinde Adana Valisine karşı sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Saflarımıza katıldığı günden şehadet gününe değin TC faşizmine duyduğu büyük öfke ile sürekli olarak düşmana etkili darbe vurma arayışında oldu.

   10 Kasım 2017 tarihinde Mardin’de bulunduğu yere gerçekleşen düşman baskınına karşılık olarak, yanındaki cephanelerle düşman güçlerini vuruyor. Düşmana sağ yakalanmamak için elindeki son bombayı kendinde patlatarak şehid oluyor.

   Kürt halk tarihinde düşmana teslim olmaktansa, taşlarla düşmana saldırarak kendini vurduran Beselerin mirasçısı olan TAK’ın onurlu savaşçılarından teslimiyet ve ihanet bekleyenlere Rojin yoldaşımız da Şoreş, Rojhat-Munzur, Tirej, Harun ve Güven yoldaşların fedai duruşuyla cevap verdi.

   İntikam alarak özgürlüğe ulaşma amacına adanmış savaşçılar ve Rojin gibi yiğit yoldaşların ardılları olarak düşman baskınının gelişmesinde parmağı olan ihanetçilerin tespiti ve cezalandırılması yine düşman güçlerinden misliyle hesap sorma ertelemeksizin gerçekleştireceğimiz bir görev olacaktır.

 Tüm şehitlerimizin, Rojin yoldaşımızın değerli ailesine ve tüm Kürt halkına bir kez daha intikam yeminimiz temelinde savaşacağımızın sözünü veriyoruz.

Rojin SERHILDAN Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : Rojin SERHILDAN   

Adı Soyadı : ÇİÇEK KARABULUT

Doğum Tarihi ve Yeri : 1987 / Siirt-Eruh

Anne Adı : Havva

Baba Adı : Halil

Şehadet Tarihi ve Yeri : 010 Kasım 2017 - Mardin

 

ROJİN YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

  YAŞASIN KÜRDİSTAN!

  YAŞASIN TAK!

             TEYRÊBAZÊN AZADÎYA KURDİSTAN (TAK)

             21.01.2018